Tērauds ir izturīgs, labi vada siltumu un kalpos gadiem ilgi. Tā kā tam piemīt daļējas dabiskas nelīpošas īpašības (bet ar pareizu sākotnējo apdedzināšanu un apkopi), tam nav nepieciešama papildu virsmas apstrāde pret lipīgumu. Tāpēc gatavošana uz tērauda ir saudzīga un veselībai nekaitīga.
Vēlaties gatavot efektīvāk, veselīgāk un vieglāk? Tad noteikti kvalitatīva panna ar nelīpošu virsmu kļūs par jūsu labāko draugu virtuvē.. Ja jūs interesē, kādas ir moderno virsmu nelīpošās īpašības, kāpēc vismaz viena šāda kvalitatīva panna ir absolūti neaizstājama mūsdienu virtuvē un, pats galvenais, kā izvēlēties pareizo pannu ar nelīpošu virsmu, turpiniet lasīt.
Nedaudz vēstures: no teflona līdz titānam un dimantiem
Nelipīgo virsmu pirmsākumi meklējami laboratorijās; to attīstība sākās 20. gadsimta 30. gados, kad tika atklāts savienojums PTFE, kas tagad labi pazīstams kā teflons. Sākotnēji to izmantoja militārām vajadzībām, bet drīz vien tas nonāca arī mūsu virtuvēs, pateicoties tā karstumizturībai, gandrīz ideālai nepielipšanas īpašībai, vieglai tīrīšanai un spējai gatavot ēdienu ar minimālu tauku daudzumu.
Taču nekas nav rožains, un veselības apsvērumu dēļ tika izstrādāti keramikas nelīpošie pārklājumi, kas nodrošina labāku izturību un drošību, un pat varianti ar titāna un dimanta apdari, kas nodrošina vēl labāku izturību un siltuma vadītspēju.
Kulinā jūs varat Izvēlieties no plašā pannu ar nelīpošu virsmu klāsta.no tradicionālā alumīnija līdz tēraudam, čugunam vai čugunam un luksusa titānam. Katram materiālam piemīt savas unikālas īpašības - izturība, veselīgums, siltumvadītspēja un, visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi, cena. Kopā izpētīsim, kura panna būs labākā izvēle jūsu virtuvei.
pannu ar nelīpošu virsmu
Pannas ar nelīpošu virsmu piedāvā vairākas priekšrocības, ko novērtēs ikviens, kurš pieies pie plīts. Apskatīsim dažas no galvenajām priekšrocībām, ko sniedz pannas ar nelīpošu virsmu:
Daži trūkumi, kas jāņem vērā dažiem materiāliem
Lai gan pannām ar nelīpošu virsmu parasti ir virkne priekšrocību, ir rūpīgi jāizvēlas pareizs materiāls un jāzina tā izmantošanas robežas.
- Ierobežojumi pie augstām temperatūrām un metāla instrumentu izmantošanas: Lielākais dažu pannu ar nelīpošu virsmu trūkums ir to ierobežotā izturība pret augstām temperatūrām, kas var sabojāt nepielipīgo virsmu un saīsināt pannas kalpošanas laiku. Jāuzmanās arī izmantot tādus piederumus, kas nebojā virsmu, - tāpēc nomainiet metāla instrumentus pret koka vai silikona instrumentiem, kas paredzēti jutīgākai virsmai, parasti teflona vai keramikas virsmai.
- nolietojums un nepieciešamība nomainīt: Šļūtenēm ar uzklātu nelīpošu pārklājumu nav tik ilgs kalpošanas laiks kā to tērauda vai čuguna analogiem. Pēc zināma lietošanas laika virsma var kļūt bojāta un, neraugoties uz pienācīgu kopšanu, zaudēt savu nepielipšanas un drošības īpašību.
- Iespējams risks veselībai, ja virsma ir bojāta: Kad pannas nepielipīgā virsma ir bojāta, var izdalīties daļiņas vai ķīmiskas vielas, kas var būt potenciāli kaitīgas, un tas īpaši attiecas uz vecākām pannām ar PTFE pārklājumu (piemēram, teflonu). Par laimi, pateicoties jaunākām tehnoloģijām un materiāliem, šie riski ir samazināti līdz minimumam, tomēr joprojām ir svarīgi pievērst uzmanību pienācīgai kopšanai un savlaicīgai pannu nomaiņai. .
Labākās pannas ar nelīpošu virsmu saskaņā ar klientu atsauksmēm
Kā atšķiras dažādu materiālu izturība?
Ko mēs varam teikt, ka pannu baltā keramikas virsma ir eleganta un skaista. Tomēr pati nepielipīgā virsma nav vislabākā, tāpēc ir nepieciešams izmantot vismaz nedaudz smērvielas. Tomēr keramikas pannu ir viegli kopt, un, salīdzinot, piemēram, ar teflonu, tā ir nedaudz izturīgāka, un jūs to tik viegli nesaskrāpēsiet.
Čuguns ir vēl viens materiāls, kas ir dabīgs, netoksisks un daļēji dabiski nepielipīgs. Čuguna panna atalgosies par pareizu apkopi ar ilgu kalpošanas laiku, ekstrēmu un izmēru stabilitāti.
Priekšrocība ir tā, ka čuguna pannu var droši izmantot uz jebkura veida plītīm, tostarp indukcijas. Pēc sākotnējās uzkarsēšanas un atkārtotas lietošanas nepielipšanas īpašības turpina uzlaboties.
Titāna panna nodrošinās izcilu nodilumizturību un ilgu kalpošanas laiku. Titāna trauki apvieno labu siltumvadītspēju un ļoti labu nepielipšanas līmeni, lai nodrošinātu efektīvu un veselīgu ēdiena gatavošanu. .
Titāna ir arī viegls, viegli lietojams un viegli kopjams, pat trauku mazgājamā mašīnā. Var šķist, ka titāna pannām ir daudz priekšrocību, taču, salīdzinot ar citiem materiāliem, par šīm priekšrocībām ir jāsamaksā nedaudz vairāk.
Alumīnijs pats par sevi nav īsti piemērots veselīgai gatavošanai. Tāpēc alumīnija pannām ir nelīpošs pārklājums, kas aizsargā ēdienu un nodrošina vieglu pagatavošanu.
Alumīnija pannas parasti ir vieglas un arī cenas ziņā pieejamas, taču to trūkums ir tas, ka, jo īpaši lētāku modeļu gadījumā, tās var viegli sabojāt, deformējoties augstākā temperatūrā vai saskrāpējot nepielipīgo pārklājumu. Tāpēc, tāpat kā citur, ir vērts ieguldīt līdzekļus kvalitatīvā pannā no pārbaudīta zīmola.
Silikona, koka un plastmasas trauki
Mūsdienu virtuves trauki ar nelīpošu virsmu dažos variantos tagad ir diezgan izturīgi pret skrāpējumiem. Tomēr joprojām ir vērts izmantot traukus, kas izgatavoti no materiāliem, kuri novērš bojājumu risku, piemēram, koka, plastmasas vai silikona.