Maizes naži
Maizes nazis - nazis katrai virtuvei
Kas padara nazi par maizes nazi?
Maizes nazis ir garš nazis ar zobainu asmeni. Parasti tā ir pietiekami elastīga un maiga, lai maizi saglabātu neskartu, vienlaikus to sagriežot šķēlēs. Zāģētais asmens ļauj sagriezt mīkstu maizi un iziet cauri tās garozai bez zobainām malām, nesasmalcinot un nesaplacinot maizīti. Šis nažu veids ir viens no trim būtiskākajiem nažiem katrā virtuvē - lūdzu, skatiet mūsu galīgo ceļvedi nažu iegādei šeit.
Portālā Kulina atradīsiet kvalitatīvus nerūsējošā tērauda maizes nažus, ko ražo tādi uzticami zīmoli kā Wusthof, Zwilling vai WMF. Jūs varat izvēlēties arī holandiešu zīmola kaltus maizes nažus Forged vai apskatīt mūsu vislabāk pārdodamos maizes nažus šeit.
Kādam nolūkam tiek izmantots maizes nazis?
Maizes nazis ir ļoti universāls, un to var izmantot ne tikai maizes griešanai. Pateicoties zobainajam asmenim, tas ir lieliski piemērots gan mīksto kūku (biskvīta), gan biezo kūku (pundtūku), visu augļu un dārzeņu ar cietu mizu - tomātu, ananāsu, ķirbju, arbūzu u. c. - griešanai.
Kā uzasināt maizes nazi?
Maizes nazis ir jāasina, taču tas nav jāasina tik bieži kā virtuves nazis. Automātiska zobveida nažu asinātāja nav, tāpēc tas ir jādara manuāli. Lai asinātu nazi ar zobainu asmeni, jums būs nepieciešams keramikas vai tērauda asināšanas stienis. Paņemiet maizes nazi, nolieciet to uz stieņa un dažas reizes pavelciet uz augšu un uz leju. Tas ir jādara zobu pa zobam visā naža garumā, uzmanīgi izlaižot stieni cauri katram zobainajam zobiņam. Savu nazi varat nodot arī speciālistam.
Kā rūpēties par maizes nazi?
Ja vēlaties, lai jūsu maizes nazis kalpotu ilgi, ievērojiet šos vienkāršos nažu tīrīšanas un uzglabāšanas noteikumus:
- nažus bieži vien var mazgāt trauku mazgājamā mašīnā, taču mēs iesakām tīrīt nažus ar rokām, jo trauku mazgājamās mašīnas mazgāšanas līdzekļi var sabojāt tērauda asmeņa virsmu
- ja nažam ir koka rokturis, nelieciet to trauku mazgājamajā mašīnā
- lai novērstu koka rokturu izžūšanu, tos regulāri ieeļļojiet ar linsēklu eļļu vai bišu vasku
- uzglabājiet nazi atsevišķi, lai asmeņi nenostrūdētu. Izmantojiet nažu bloku vai nažu futrāli
- regulāri asiniet nazi