Gaļas naži: Pilnīgs ceļvedis, kā izvēlēties

Nože na maso

Ja esat aizrautīgs pavārs, jūsu komplektā nedrīkst trūkt gaļas naža. Tas ievērojami atvieglos jūsu darbu un uzlabos gatavošanas pieredzi. Mēs iepazīstināsim jūs ar dažādiem gaļas nažu veidiem, izskaidrosim to pielietojumu un sniegsim padomus, kā izvēlēties labāko.

Ar ko gaļas naži ir īpaši?

Gaļas naži parasti ir izgatavoti no augstākās kvalitātes tērauda, lai ar tiem varētu apstrādāt lielas gaļas porcijas un veikt visus ar to saistītos uzdevumus. To asmeņi var būt gari un plāni filetēšanai, spēcīgi un izliekti atkaulošanai, ļoti asi servēšanai vai izturīgi un plati lielāku gaļas gabalu griešanai. Roktura ergonomiskā forma nodrošina ērtu un, pats galvenais, drošu satvērienu. Katram nažu veidam ir savas specifiskas īpašības, kas palielina efektivitāti un atvieglo ēdiena pagatavošanu vai ēšanu.

Miesas naži

Gaļas griešanai paredzēti naži:

sekáček na maso

Gaļas šķēres

Smalcinātāji ir izturīgi, lielas slodzes naži, kas īpaši paredzēti lielgabarīta gaļas gabalu, tostarp skrimšļu un kaulu, griešanai. Tiem ir plati, resni, 15-20 cm gari asmeņi, un tie parasti ir izgatavoti no visstingrākās šķiras tērauda, lai izturētu virtuves darba apstākļus. .

Smalcinātāja rokturim ir jāpielāgojas rokai tā, lai nodrošinātu stingru, ērtu un, galvenais, drošu satvērienu.

Priekšrocības: Papildus tam, ka tās atvieglo gaļas griešanu, tās parasti ir arī neatņemams dizaina elements virtuvē.

Trūkumi: ir izturīgi un tiem ir lielāks svars, tāpēc darbs ar tiem bieži vien ir apgrūtinošs.

Gaļas šķēres

řeznický nůž

Miesnieka naži

Miesnieka naži ir paredzēti profesionāliem un mājas miesniekiem. Tiem raksturīgs spēcīgs un izturīgs asmens, kas izgatavots no augstas kvalitātes tērauda un kura garums ir no 15 līdz 30 centimetriem. Šis plašais un izturīgais asmens ļauj efektīvi sagriezt lielus gaļas gabalus, kā arī citas cietas sastāvdaļas.

Miesnieka nažiem jābūt ar ergonomiskas formas rokturi, kas nodrošina stingru, drošu un ērtu satvērienu.

Priekšrocības: Miesnieka nazis ļauj daudz vieglāk sagriezt lielus gaļas gabalus, tostarp to cietās daļas, skrimšļus un kaulus.

Trūkumi: Miesnieka nazis ir diezgan smags, tāpēc darbs ar to var būt diezgan sarežģīts.

Miesnieka naži

vykoštovací nůž

Atkaulošanas naži

Atkaulošanas naži ir īpaši izstrādāti gaļas, mājputnu gaļas un zivju atkaulošanai. Tā kā šie uzdevumi prasa precizitāti, atkaulošanas nažiem ir plāns, elastīgs un ļoti ass asmens, kas nodrošina vieglu manevrēšanu ap kauliem un cīpslām.

Paturiet prātā, ka atkaulošana prasa zināmu prasmi un precizitāti, jo īpaši atdalot cīpslas un mazākus kaulus.

Priekšrocības: Atkaulošanas naži izceļas ar precizitāti un izturību, kas ļauj viegli atdalīt gaļu no kaula.

Trūkumi: Atkaulošanas nazis ir īpašs instruments, ko diez vai var izmantot citiem mērķiem.

Atkaulošanas naži


Labākie naži gaļas griešanai pēc mūsu klientu domām

výběr nože na maso
Kā izvēlēties gaļas nazi
  • Izvēloties gaļas nazi, vispirms noskaidrojiet, kādam nolūkam tas paredzēts. Pēc tam aplūkojiet naža formu, garumu, izmantotos materiālus un, pats galvenais, izmēģiniet nazi, lai pārliecinātos, kā tas der jūsu rokai.
  • Jo lokanāks nazis, jo precīzāk zivis tiek filetēta, jo elastīgāks nazis, jo precīzāk tiek filetēta zivs.
  • Jo spēcīgāks asmens atkaulošanas nažiem, jo vieglāk atkaulot visu veidu gaļu.
  • Jo izturīgāks ir smalcinātājs, jo efektīvāk ar to var sagriezt īpaši cietus gaļas gabalus.
  • Attiecībā uz miesnieka nažiem - jo spēcīgāks un izturīgāks instruments, jo vieglāk griezt.
  • Jo plānāks un asāks šķēps, jo precīzāk sastāvdaļas iebāž gaļā.
Miesas naži

Gaļas pagatavošanas naži:

filetovací nůž

Filetēšanas naži

Filetēšanas nažiem ir plāni, 15-25 cm gari un elastīgi asmeņi, kas nodrošina vienmērīgu slīdēšanu gar kauliem un ādu. Ļoti asais asmens ir īpaši izstrādāts precīzai zivju un citu smalku gaļas veidu filetēšanai. Roktura ergonomiskā forma nodrošina ne tikai ērtu satvērienu, bet arī precīzu griezumu. Tomēr atcerieties, ka pareiza filetēšanas naža lietošana prasa zināmu praksi.

Ieguvumi: Filtrēšanas nažu priekšrocība ir to elastība un asums, kas ļauj veikt pilnīgi precīzus griezumus, nebojājot gaļas struktūru.

Trūkumi: Trūkums var būt ierobežota piemērojamība cietākai gaļai un kauliem.

Filetēšanas naži

plátkovací nůž

Šķēlēšanas naži

Šķēlēšanas nazis ir paredzēts precīziem un plāniem gaļas vai zivju griezumiem. Tam ir 15-30 cm garš, šaurs, ļoti ass un diezgan lokans asmens, kas ļauj veikt vienmērīgus griezumus, vienlaikus saglabājot izejvielas kvalitāti un izskatu un nebojājot tās tekstūru.

Priekšrocības: Pateicoties tā precizitātei un asumam, tas ir ideāli piemērots smalku ēdienu, piemēram, suši vai karpačo, pagatavošanai.

Trūkumi: Lai asie griezēji ilgi paliktu asi, tiem nepieciešama rūpīga apkope un regulāra asināšana. Jāņem vērā arī tas, ka asmeņa augstās cietības dēļ tas ir arī trausls un tāpēc pakļauts bojājumiem. Tas nav piemērots cietu pārtikas produktu griešanai.

Šķēlēšanas naži

špikovací nůž

Asmeņi ar smaili

Šķēres naži ir rīki, kas paredzēti gaļas iesmidzināšanai - metodei, kurā desu, dārzeņu vai citu sastāvdaļu sloksnes tiek ievietotas gaļā, lai uzlabotu tās garšu. Šiem nažiem ir plāni un asi asmeņi, kas ļauj veikt precīzus un delikātus griezumus. Šķēres naža asmens parasti ir īss, kas ļauj vieglāk kontrolēt griezumu un līdz minimumam samazina gaļas bojājumus.

Priekšrocības: Nagriezējnazis ir samērā universāls instruments, ko var izmantot arī dažādiem citiem kulinārijas darbiem.

Trūkumi: Spīļu naža plānais asmens ir vairāk pakļauts bojājumiem.

Asmeņi ar smaili


Kvalitatīvi naži gaļas pagatavošanai

Mūsu padoms
Lasīt arī
->
Image
Kā pagatavot perfektu steiku
Perfekta steika pagatavošana ir kvalitatīvu sastāvdaļu, pareizās pannas, pacietības un pareizās tehnikas apvienojums.
údržba a péče o nože na maso
Kā kopt gaļas nazi
Tā kā gaļas naži ir paredzēti visprasīgākajiem virtuves darbiem, par tiem ir pienācīgi jārūpējas. Patiesībā, lai saglabātu asumu, funkcionalitāti un izturību, būtiska ir pareiza apkope.

Slīpēšana
Gaļas nažus nepieciešams regulāri asināt ar dzirnakmeņi vai slīpēšanas akmeņiproti:
  • 1 reizi nedēļā, lietojot katru dienu,
  • Reizi divās līdz trijās nedēļās, lietojot bieži,
  • 1 mēnesī par nedēļas nogales izmantošanu.
Atcerieties arī, ka gaļas naži profesionāli jāasina vismaz reizi gadā.

Tīrīšana
Pēc katras lietošanas reizes rūpīgi noskalojiet nazi zem tekoša ūdens, izmantojot mīkstu sūkli un maigu mazgāšanas līdzekli. Uzreiz pēc mazgāšanas rūpīgi notīriet nazi.sausaislai novērstu koroziju.

Nemazgājiet gaļas nažus trauku mazgājamajā mašīnā. Augsta temperatūra un šķīdinātāji var sabojāt rokturi un sadeldēt asmeni.

Uzglabāšana
Pareiza gaļas nažu uzglabāšana ir būtiska, lai ilgstoši saglabātu to asumu. Tāpēc uzglabājiet nažus .bloks, statīvs, uz magnētiskās sliedes, vai aizsargvāciņā vai atvilktnē ar īpašu ieliktni. Izvairieties no nažu glabāšanas vaļīgi virtuves atvilktnē.
top značky nožů na maso

Labākie gaļas nažu zīmoli

Vispieprasītākais gaļas nažu ražotājs ir zīmols .Wüsthofkas pirms vairāk nekā 200 gadiem radās slavenajā vācu "asmeņu pilsētā" Zolingenā. Šis ģimenes uzņēmums savu nažu ražošanā izmanto labākos materiālus, apvienojot tos ar leģendāro vācu precizitāti, modernām tehnoloģijām un meistarību. Wüsthof uzsvars uz kvalitāti un inovācijām atspoguļojas produktos, kurus novērtē gan profesionāli, gan amatieru pavāri visā pasaulē.

Citi kvalitatīvu gaļas nažu ražotāji ir šādi Kalts, Dellinger,Zwilling un citi.


Labākie gaļas naži pēc mūsu klientu domām

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI
Visbiežāk uzdotais jautājums
Kādi ir galvenie gaļas nažu veidi?
Tie ir filetēšanas naži, atkaulošanas naži, miesnieka naži, gaļas šķēres un iesma naži. Katram no šiem nažiem ir īpašas funkcijas, un tie ir paredzēti dažādiem gaļas apstrādes uzdevumiem.
Cik bieži jāasina gaļas naži?
Asināšanas biežums ir atkarīgs no nažu lietošanas veida. Ikdienas lietošanai nažus ieteicams asināt reizi nedēļā. Regulāras lietošanas gadījumā (vairākas reizes nedēļā) nažus ieteicams asināt ik pēc divām līdz trim nedēļām. Ja nažus izmanto neregulāri, pietiek tos asināt reizi mēnesī. .
Kāda ir atšķirība starp filetēšanas nazi un atkaulošanas nazi?
Filetēšanas nažiem ir plāns, garš un lokans asmens, kas ļauj precīzi filetēt zivis un gaļu. Atkaulošanas nažiem ir plāns, stingrs un bieži izliekts asmens, kas ir ideāli piemērots gaļas un mājputnu gaļas atkaulošanai.
Kā pareizi tīrīt gaļas nažus?
Gaļas naži tūlīt pēc lietošanas jānomazgā siltā ūdenī ar mazgāšanas līdzekli un rūpīgi jāizžāvē. Nav ieteicams mazgāt nažus trauku mazgājamajā mašīnā.
Kā pareizi uzglabāt gaļas nažus?
Asmeņi jāglabā blokā, uz magnētiskā stieņa vai aizsargapvalkā, lai izvairītos no saskares ar citiem priekšmetiem, kas varētu sadurināt vai sabojāt asmeni. .
Kāpēc miesnieka naži ir izturīgāki par citiem nažiem?
Miesnieka nažiem ir izturīga konstrukcija un spēcīgi asmeņi, kas ir īpaši izstrādāti visprasīgākajiem uzdevumiem, kas saistīti ar gaļas apstrādi, tostarp skrimšļu un kaulu griešanai. .
Kā nodrošināt drošību, strādājot ar gaļas nažiem?
Strādājot ar gaļas nažiem, ir svarīgi izmantot stabilu un drošu pamatni, stingri turēt nazi aiz roktura un vērst asmeni prom no ķermeņa. Naži jāglabā bērniem nepieejamā vietā, un, veicot naža apkopi, jo īpaši asinot un pulējot, jāievēro īpaša piesardzība.