Mizošanas naži
16 items total
Pīlinga naži - jūsu mazie veiklie palīgi
Kādam nolūkam kalpo mizošanas nazis?
Lobītāji dara tieši to, ko norāda to nosaukums: tie noņem mizas vai nomizo mizas no augļiem un dārzeņiem. Tiem ir īss, neelastīgs, nedaudz izliekts asmens ar malu izliekuma iekšpusē
Kas ir labs mizošanas nazis?
- Lielākā daļa mizošanas nažu galvenokārt tiek izmantoti augļu un dārzeņu mizošanai, tāpēc tiem jābūt diezgan asiem.
- Lai izvairītos no paslīdēšanas un rokas iegriešanas, rokturim jābūt ergonomiskam un rūpīgi jāizvēlas labākais materiāls, lai nodrošinātu kontroli pār nazi tā lietošanas laikā.
- Ideāli piemērots materiāls ir izgatavots no oglekļa tērauda vai tamlīdzīga materiāla, jo tas labi notur malu, ir viegli asināms ar mitru akmeni un to ir viegli asināt ar tērauda stieni.
Kāda ir atšķirība starp šķēlēšanas un mizošanas nažiem?
Lai gan abi naži ir mazi un var būt ļoti noderīgi, apstrādājot dārzeņus, starp abu veidu nažiem ir dažas atšķirības:
- Lobīšanas nažu asmens garums bieži vien ir no 5 līdz 10 centimetriem, bet šķēlēšanas nažu asmens garums parasti ir no 7,5 līdz 12,5 centimetriem.
- Pīlinga nažiem ir izliektas, putna zobainas asmeņu malas, kas ir lieliski piemērotas skaistu garnējumu veidošanai, savukārt šķēlēšanas nažiem ir taisnas, dubultas slīpētas malas.
- Pīlinga nažus galvenokārt izmanto augļu un dārzeņu mizošanai, bet šķēlēšanas nažus izmanto arī augļu serdiņu izņemšanai un sīku priekšmetu kapāšanai.
Lai labāk sagatavotu augļus un dārzeņus, varat izmēģināt arī mūsu dārzeņu rīvētājus, kā arī mandolīna griezējus un mizotājus.
Kā rūpēties par savu pīlinga nazi?
Virtuves naži ir diezgan liels ieguldījums, tāpēc, ja vēlaties, lai jūsu mizošanas nazis kalpotu ilgi, pārliecinieties, ka ievērojat šos vienkāršos noteikumus nažu tīrīšanai un uzglabāšanai:
- nažus bieži vien var mazgāt trauku mazgājamā mašīnā, taču mēs iesakām tīrīt nažus ar rokām, jo trauku mazgājamās mašīnas mazgāšanas līdzekļi var sabojāt tērauda asmeņa virsmu
- ja nažam ir koka rokturis, nelieciet to trauku mazgājamajā mašīnā
- lai novērstu koka rokturu izžūšanu, tos regulāri ieeļļojiet ar linsēklu eļļu vai bišu vasku
- uzglabājiet nazi atsevišķi, lai asmeņi nenostrūdētu. Izmantojiet nažu bloku vai nažu futrāli
- regulāri asiniet nazi