Piena kanniņas

Piena krūze vai krējuma krūze - obligāts piederums tējas un kafijas cienītājiem

Piena krūzes un krējuma krūzes ir mazas krūzes, ko izmanto, lai pasniegtu pienu vai krējumu kafijai. Tie bieži vien ir daļa no lielāka komplekta, kurā ietilpst arī atbilstoša cukurtrauks un dažkārt arī tējas kanna.

Portālā Kulina mēs piedāvājam stilīgus krējuma iepildītājus, ko ražojuši tādi atzīti ražotāji kā Bitz, Blomus vai Stelton.

Krējuma vēsture

Krējuma krūzes krūzes, ko dēvē arī par piena krūze, vēsture aizsākās 18. gadsimtā, kad Eiropā sāka plašāk lietot tēju un kafiju. Pieaugot šo dzērienu popularitātei, cilvēki sāka lietot pienu un krējumu kā papildinājumu tējas un kafijas garšas niansēm.

Agrīnie krējuma trauciņi bija vienkārši un praktiski, izgatavoti no keramikas vai porcelāna un paredzēti nelielam piena vai krējuma daudzumam. Tās bieži vien bija daļa no lielāka tējas vai kafijas servīzes komplekta, kurā bija tējas kanna, cukurtrauksun citi piederumi.

Laika gaitā krējuma trauki kļuva izsmalcinātāki un dekoratīvāki, ar sarežģītiem rakstiem un rakstiem. Tās bija izgatavotas no dažādiem materiāliem, tostarp sudraba, stikla un citiem metāliem, un bieži vien tās rotāja izsmalcināti rokturi, izlietnes un citi dekoratīvi elementi.

19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā krējuma trauki kļuva arvien nozīmīgāki kā statusa simbols, īpaši turīgās mājsaimniecībās. Tie bieži vien bija daļa no izsmalcināta galda klājuma un tika izgatavoti no smalkākajiem materiāliem, piemēram, sudraba un kristāla.

Mūsdienās krējuma trauki joprojām ir svarīga labi iekārtota tējas vai kafijas servīzes sastāvdaļa, un tie ir pieejami dažādos stilos un dizainā, lai atbilstu dažādām gaumēm un gadījumiem. Mūsdienu krējuma trauki bieži vien ir izgatavoti no stikla vai keramikas, un tie ir veidoti tā, lai tos būtu ērti lietot, ar vienkāršām un praktiskām formām, ko ir viegli tīrīt un ieliet.

Kāpēc daži cilvēki dzer tēju ar pienu?

Tiek uzskatīts, ka piena pievienošana tējai ir radusies Anglijā 17. gadsimtā. Tajā laikā tēja bija dārgs un eksotisks dzēriens, ko importēja no Ķīnas, un to bieži pasniedza mazās tasītēs bez piena un cukura.

Tomēr, kad tēja kļuva plašāk pieejama un pieejamāka, to sāka lietot lielākos daudzumos, un cilvēki sāka eksperimentēt ar dažādiem tējas pagatavošanas un pasniegšanas veidiem. Viens no šādiem eksperimentiem bija piena pievienošana tējai, un tas ātri kļuva populārs angļu vidū, kuri sāka tējai pievienot pienu, lai padarītu to garšīgāku un mazāk rūgtu.

Tika uzskatīts, ka piena pievienošana ne tikai uzlabo tējas garšu, bet arī labvēlīgi ietekmē veselību, jo tika uzskatīts, ka tas neitralizē tējas sastāvā esošos tanīnus, kas var būt kaitīgi kuņģim.

Mūsdienās piena pievienošana tējai ir ierasta prakse daudzās pasaules valstīs, tostarp Apvienotajā Karalistē, Indijā un daudzās citās Āzijas un Eiropas valstīs. Tomēr veids, kā pienu pievieno tējai, var būt ļoti atšķirīgs - daži cilvēki to izvēlas pievienot pirms tējas pagatavošanas, bet citi - pēc tam. Turklāt dažus tējas veidus, piemēram, zaļo tēju, parasti nelieto kopā ar pienu, jo tas var pārspīlēt tējas maigo garšu.

Kādi citi piederumi ir nepieciešami, lai pasniegtu tēju?

Lai pasniegtu tējas tasi, ir nepieciešamas dažas nepieciešamās sastāvdaļas, piemēram:

  • Tējkanna: Lai uzkarsētu ūdeni līdz vārīšanās temperatūrai, tējkannas ir pieejamas plīts un elektriskās versijās, un tās ir izgatavotas no dažādiem materiāliem, piemēram, tērauda, plastmasas vai stikla
  • Tējas kanna: Būtisks tējas pagatavošanas rituāla elements, kas ir neaizstājams, ja jums patīk lapu tēja un vēlaties pagatavot un pasniegt ne tikai tējas tasi.
  • Tējkannas vai krūzītes: Tās parasti ir izgatavotas no stikla, porcelāna vai keramikas un tiek izmantotas tējas vai kafijas pasniegšanai.
  • Tējas pasniegšanai papildus krējuma maisījumam var būt nepieciešama arī cukurtrauks un tējkarote. Ja jums ir šie piederumi, varat ātri pagatavot un pasniegt tēju sev vai saviem viesiem.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par piederumiem un tējas gatavošanas rituāliem, izlasiet mūsu tējas gatavošanas iepirkšanās ceļvedi.